به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: سرمایه‌گذاری 115 میلیون دلاری بانک جهانی در انرژی گرمایی زمین

[ سرويس علمي ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

سرمایه‌گذاری 115 میلیون دلاری بانک جهانی در انرژی گرمایی زمین

سرويس : علمي
92/10/14-18:12
2014-01-04 18:12:04
آخرين مشاهده : 96/09/27-10:12
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 5212


 

باتوجه به بحران انرژي كه با پايان يافتن ذخيره هاي نفتي و گازي در سال هاي آتي به طور جدي گريبانگير تمامي كشورهاي چهان خواهد شد تمامي كشورهاي پيشرفته به بحثاستفاده از  انرژي هاي تجديدپذير روي آورده اند.

بانک جهانی از سرمایه‌گذاری 115 میلیون دلاری بانک جهانی در انرژی گرمایی زمین (ژئوترمال) به عنوان یک انرژی پاک خبر داد.
  
   پشتیبانی بین‌المللی برای استفاده از انرژی گرمایی زمین در کشورهای در حال توسعه در 28 اکتبر 2013 با اقدام صندوق فن‌آوری پاک در تصویب بودجه 115 میلیون دلاری برای برنامه انرژی تجدید پذیر سودمند وارد مرحله جدیدی شد.
  
   این طرح پیشنهادی از سوی برنامه کمکی مدیریت بخش انرژی بانک جهانی در همکاری با بانک توسعه آفریقا، بانک توسعه آسیا، بانک اروپایی بازسازی و توسعه و بانک توسعه داخلی آمریکا، گسترش یافته است.
  
   تمامی اعضای صندوق 7.6 میلیارد دلاری فن آوری پاک، تسریع استفاده از این تکنولوژی ها و سرمایه گذاری در بخش تغییرات آب و هوایی در 48 کشور در حال توسعه و با درآمد متوسط جهان را هدف گذاری کرده اند.
  
   این برنامه 115 میلیون دلاری در ابتدا به پشتیبانی از طرح های چهار کشور ترکیه،شیلی،مکزیک و اندونزی که عضو پیشروی صندوق فن آوری های پاک بوده و پتانسیل زمین گرمایی بالایی دارند، خواهد پرداخت.
  
   تخمین زده می شود که حدود 40 کشور در سراسر جهان می‌توانند بخش قابل توجهی از تقاضای برق خود را از طریق انرژی زمین گرمایی تامین کند.
  
   با سرمایه گذاری کافی در حفاری و توسعه دانش در مورد منابع زمینی،زمین گرمایی می تواند نقش بسیار بزرگتری در آمریکا لاتین، کارائیب، شرق آفریقا و آسیای جنوب شرقی، و همچنین مناطق شرق اروپا و آسیای مرکزی بازی کند.
  
   تامین مالی گروه بانک جهانی برای توسعه زمین گرمایی با انجام پروژه های در دست اقدام در اندونزی، کنیا، اتیوپی، ترکیه، جیبوتی، و نیکاراگوئه از 73 میلیون دلار در 2007 به 336 میلیون دلار در 2012 افزایش یافته است.
  
   انتظار می‌رود، طرح توسعه جهانی زمین گرمایی با افزایش همکاران و ایجاد دسترسی جدید به منابع مالی از سوی برنامه صندوق فن آوری های پاک،گسترش یابد.
  

 منبع: خبرگزاری فارس
http://www.ngdir.com/News/PNewsDetail.asp?PId=62365