به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: تصاوير نمايشگاه سراميك تهران 2012

[ سرويس کاشی و سرامیک ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

تصاوير نمايشگاه سراميك تهران 2012

سرويس : کاشی و سرامیک
91/03/31-23:33
2012-06-20 23:33:05
آخرين مشاهده : 96/08/29-21:41
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 12182


 به گزارش شاتا به نقل از خبرگزاري ايرنا،حميد صافدل ' در حاشيه افتتاح بيستمين نمايشگاه بين المللي كاشي و سراميك و چيني بهداشتي در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران عنوان كرد: در زمان حاضر بيش از 100 واحد توليدي كاشي و سراميك با پراكنش جغرافيايي در سراسر كشور فعال هستند كه سهم اشتغالزايي مستقيم و غير مستقيم اين واحدها 300 هزار نفر است .
وي سهم صادرات كاشي از مجموع توليدات سال گذشته را 70 ميليون مترمربع اعلام كرد و افزود: بازارهاي اصلي كاشي، سراميك و چيني بهداشتي ايران در كشورهاي اطراف ، آسيا و به طور عمده عراق ، افغانستان ، قزاقستان ، قرقيزستان ، ازبكستان ، ارمنستان ، امارات و تعدادي ديگر از كشورها است .
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: با تدبير و هوشمندي فعالان حوزه ،بازارهايي در اروپا از جمله اسپانيا نيز به دست آمده است.
صافدل ، ظرفيت سرمايه گذاري براي توليد كاشي و سراميك كشور را سالانه 570 ميلون متر مربع اعلام كرد و افزود: درزمان حاضر متناسب با كشش بازار داخلي و توسعه صادرات جزو كشورهاي مطرح دنيا هستيم، اما به نظر مي رسد توسعه بازارهاي صادراتي و تسهيل صادرات تاثير مهمي بر كسب سهم بيشتر از بازارهاي هدف خواهد داشت و از طرفي در سال توليد ملي سهم اشتغالزايي را نيز افزايش مي دهد.
بيستمين نمايشگاه بين المللي كاشي و سراميك با حضور بيش از 200 شركت داخلي و خارجي پيش از ظهر امروز توسط معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت و رييس كل سازمان توسعه تجارت ، جمعي از فعالان بخش خصوصي در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران گشايش يافت.
دراين نمايشگاه كه تا دوم تيرماه امسال پذيراي بازديدكنندگان بود ، 9 كشور ايتاليا ، آلمان ، لهستان ، هلند ، بلغارستان ، كره جنوبي ، چين ، امارات وآفريقاي جنوبي حضور دارند.
از نظر صافدل ، هنر- صنعت ايراني كاشي با فناوري هاي روز دنيا در هم آميخته است و فرصتي براي شكوفايي استعدادهاي ايراني با ' هنر خاك را كيميا كينم ' است.
واحدهاي شركت كننده دربيستمين نمايشگاه بين المللي كاشي و سراميك تركيبي از محصولات مختلف شامل كاشي هاي كف ، سقف ، ديوار، سنگ هاي نما با فناوري هاي نو قابل استفاده در نماهاي بيروني و داخلي ساختمان ، نمونه هاي جديدي از كاشي و سراميك با قابليت نصب و ارايه در محوطه سازي را به تماشاي عموم گذاشته اند.  
 
بهنام عزیززاده مدير انجمن صنفي توليدكنندگان كاشي و سراميك ايران و مجری برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، گفت: صنعت کاشی و سرامیک ایران در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری عظیم صورت گرفته در جهت اشتغال تولید، صادرات و قطع وابستگی به منابع خارجی در تامین نیازهای داخلی گام‌های مو ثری در میان سایر صنوف کشور برداشته است که نتیجه آن:
1- تولید بیش از 450 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در سال و کسب رتبه چهارم
2- صادرات بیش از 60 میلیون متر مربع انواع کاشی به ارزش حدود 300 میلیون دلار و احراز رتبه ششم در جهان
3- مصرف بیش از 335 میلیون متر مربع انواع کاشی و سرامیک در صنعت داخل کشور و تامین بیش از 97درصد نیازهای داخلی و کسب رتبه چهارم جهان
و همچنین اشتغال بیش از 380 هزار نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت را شامل گردیده است.