به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: سومين نمايشگاه كاشي و سراميك ميبد

[ سرويس کاشی و سرامیک ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

سومين نمايشگاه كاشي و سراميك ميبد

سرويس : کاشی و سرامیک
89/03/12-00:55
2010-06-02 00:55:50
آخرين مشاهده : 96/09/26-03:34
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 8657


 

سومین نمایشگاه ملی صنعت سرامیک میبد با حضور 117 شرکت داخلی و خارجی فعال در صنعت سرامیک و صنایع از 10 لغایت 13 خردادماه در میبد برگزار شد. 


با توجه به این‌که استان یزد به دلیل قرارگرفتن تعداد زیادی از کارخانجات کاشی، سرامیک، لعاب، مواد اولیه به قطب صنعت سرامیک ایران معروف است، در نتیجه برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با این صنعت می‌تواند به بهتر شدن جایگاه صنعت سرامیک در ایران کمک شایانی نماید. این نمایشگاه می‌بایست مورد توجه بیشتر مسئولین قرار گرفته و با در نظر گرفتن مکان مناسب برای غرفه‌گذاران سعی در اجرای بهینه آن شود. مکان در نظرگرفته شده برای نمایشگاه امسال به هیچ عنوان شایسته این جایگاه نبود. چادرهای برزنتی در محیطی پر از گرد و خاک و گرم بدون سیستم سرمایشی مناسب روزهای سختی را برای غرفه‌گذاران رقم زد. جا دارد که مسئولین استان نسبت به این امر توجه بیشتری معطوف داشته و به مساعدت بیشتر با مسئولین انجمن کاشی و سرامیک میبد پرداخته و با در نظر گرفتن یک مکان مناسب جایگاه واقعی این صنعت را به نمایش بگذارند.

همچنین اکثریت غرفه‌گذاران که از شهرهای دیگر برای شرکت در نمایشگاه آمده بودند، به دلیل نبود محل اقامت کافی در میبد، برای اقامت ناگزیر به طی مسیر بیش از 50 کیلومتری میبد – یزد بودند که با توجه به اینکه پایان نمایشگاه ساعت 22 بود مشکلاتی را برای آنان فراهم نموده بود. به هرحال اگرنمایشگاه لقب بین‌المللی را با خود به یدک می‌کشد و افراد زیادی از کشورهای مختلف در این نمایشگاه حضور به هم می‌رسانند باید شرایط مناسب برای آنان فراهم شود.محمد جعفر غیبی مدیر اجرایی نمایشگاه در میبد با بیان این که این نمایشگاه در فضایی به وسعت 7 هزار و 500 مترمربع برپا شد، اظهار داشت: با توجه به این که امسال، سومین سال برپایی این نمایشگاه است، نسبت به دو سال گذشته از نظر وسعت و تعداد شرکت‌کننده با رشد خوبی روبرو بودیم که این در جای خود قابل توجه است. وی تأکید کرد: نمایشگاه میبد در این چند سال توانسته است به خوبی در میان نمایشگاه‌های تخصصی سرامیک کشور جای خود را باز کند.

غیبی ادامه داد: این نمایشگاه هر سال با حضور شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی و شرکت‌هایی که به صورت مستقیم نماینده شرکت‌های بزرگ از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، چین، آلمان، امارات و هند هستند، برگزار می‌شود و از این جهت می‌توان گفت که این نمایشگاه در بعد بین‌المللی نیز به خوبی توانسته است در میان شرکت‌های فعال در صنعت سرامیک شناخته شود. مدیر اجرایی سومین نمایشگاه ملی صنعت سرامیک در میبد اضافه کرد: میبد به عنوان قطب کاشی و سرامیک کشور در حدود 19 کارخانه فعال در صنعت سرامیک و بیش از 7 واحد در حال احداث و تعداد 60 شرکت فعال در صنایع جانبی صنعت سرامیک با اشتغال‌زایی بیش از 5200 نفر در صنعت سرامیک دارد. غیبی بر ضرورت نیاز به همکاری و هم‌فکری شرکت‌ها در برگزاری این نمایشگاه تأکید کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند باعث ارتقاء سطح کیفی و کمی تولیدات منطقه و تأثیر بسیار زیادی در شناسایی و بازاریابی محصولات هر منطقه داشته باشد و نیاز است شرکت‌ها و کسانی که در صنعت در منطقه فعالند همکاری و هم‌فکری بیشتری داشته باشند. وی ادامه داد: صنایع بیشتر از ما پیگیر برگزاری این نمایشگاه و از مشوقین و همراهان ما در برگزاری این نمایشگاه بودند که باعث دلگرمی مجموعه برگزارکنندگان این نمایشگاه شد.محمدرضا فلاح‌زاده در مراسم پاياني نمايشگاه کاشي و سراميک ميبد، ظرفيت بالا و پيشينه فرهنگي استان يزد را يادآور شد و خاطرنشان کرد: يزد داراي تاريخ کهن و پيشينه قوي در امر صنعت از جمله صنايع نساجي و صنايع دستي بوده و داراي معادن و ذخاير بزرگي است. وي ادامه داد: استان يزد به عنوان اولين استان از نظر دارا بودن پتانسيل‌هاي معدني محسوب مي‌شود. فلاح زاده با اشاره به جايگاه ميبد در صنعت کاشي و سراميک و صنايع دستي، گفت: اين شهرستان جايگاه ممتاز و خوبي در حوزه صنعت به خصوص کاشي و سراميک دارد؛ در صنعت سفال و زيلو داراي رتبه‌هاي ممتازي است، داراي نقش برجسته در استان و کشور است و در حوزه گردشگري نيز بافت تاريخي ميبد جايگاه ويژه‌اي دارد.

وي افزود: در هر صورت واحدهاي قديمي به وضوح قابل مشاهده‌اند كه تلاش کردند تجهيزات و تکنولوژي نو را جايگزين کنند.


صفدري زاده، رييس انجمن کاشي و سراميک ميبد نيز در اين مراسم اظهار داشت: نمايشگاه امسال با حضور 117 شرکت از اقصي نقاط كشور و خارج از كشور مانند ايتاليا، اسپانيا، چين، هند، امارات و شرکت‌هاي تأمين‌کننده مواد اوليه، دانش فني و توليدکنندگان کاشي و سراميک برگزار شد. وي، تمرکز واحدهاي کاشي و سراميک را باعث استقرار صنايع جانبي دانست که در زمينه‌هاي گلوله‌سازي، قالب‌سازي، قطعات يدکي ماشين آلات و ابزارآلات فعاليت مي‌کنند.


صفدري زاده افزود: براي كمك به صنعت سراميک ميبد بايد تمام تلاش خود را انجام دهيم تا زمينه‌هاي لازم فراهم شود و انجمن کاشي و سراميک در اين راستا هرگونه کار کارشناسي را انجام خواهد داد.


در این نمایشگاه شرکت کاشی نازسرام که مجهز به سیستم چاپ دیجیتال است محصولاتی را که با این چاپ تولید شده بود، به نمایش گذاشته بود. دستگاه کنترل پارامترهای کیفی دوغاب لعاب و انگوب که ویسکوزیته و دانسیته دوغاب را در حین اعمال کنترل نموده و از تغییرات احتمالی آن جلوگیری می‌کند یکی دیگر از تجهیزاتی بود که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود. این دستگاه توسط نماینده این شرکت در ایران، Kamenas عرضه می‌شود.


منبع:


http://www.shasa.ir


www.maybod-adineh.net


www.swanknews.com


w.meybodnews.com