به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: همکاری‌های استاندارد و انجمن کاشی و سرامیک یزد وارد فصل جدیدی می‌شود

[ سرويس کاشی و سرامیک ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

همکاری‌های استاندارد و انجمن کاشی و سرامیک یزد وارد فصل جدیدی می‌شود

سرويس : کاشی و سرامیک
96/03/16-17:24
2017-06-06 17:24:19
آخرين مشاهده : 96/09/26-18:21
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 5164


 

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت: در راستای تحقق هرچه بیشتر شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، همکاری این اداره کل و انجمن صنفی کاشی و سرامیک یزد بیشتر و وارد فصل جدیدی خواهد شد .

به گزارش ایسنا، «محمدحسین ماجدی اردکانی» در جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک یزد افزود: اداره کل استاندارد استان یزد آمادگی کامل دارد تا از توان ذخیره و موجود این انجمن و آزمایشگاه‌های فعال در کارخانه‌ها در جهت رشد و بالندگی هر چه بیشتر صنعت استان استفاده کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون صنعت کاشی و سرامیک یزد، نقش به سزایی را در اشتغال‌زایی استان و حتی کشور، ایفا می‌کند به گونه‌ایی که حدود یک سوم نیروهای کاری استان را در اشتغال خود دارد که این موضوع ایجاب می‌کند، اداره کل استاندارد استان یزد از توان انجمن صنفی کاشی و سرامیک استان بهره بیشتری را ببرد .

مدیر کل استاندارد استان خاطرنشان کرد: کارخانه‌های تولیدی موجود استان با وجود این که جهت تولید مجهز به تکنولوژی روز دنیا هستند ولی متاسفانه با دپوی بیش از حد کاشی و سرامیک تولید شده آنها مواجه هستیم که به نظر می‌رسد بازار صادرات به خاطر بالا نبودن کیفیت آسیب دیده و مضافاً این که بازار مصرف داخلی نیز اشباع است.

این مقام مسئول گفت: نقش استاندارد در این مهم می‌تواند بسیار حساس باشد و قطعاً به منظور بهبود امور، رویه‌های جاری باید مورد بازنگری واقع شوند و با توجه به محدودیت منابع، پس از انعقاد تفاهم‌نامه، از توان انجمن برای انجام برخی از امور مانند بررسی کیفیت ادواری محصولات در محل‌های تولید و عرضه و در صورت موافقت در گمرک بهره برده شود.

ماجدی اردکانی، یکی دیگر از عوامل ناخواسته و غیرمستقیم در تعیین کیفیت کاشی و سرامیک‌های تولیدی استان را عملکرد نامناسب برخی از آزمایشگاه‌های همکار این حوزه دانست و گفت: با توجه به بازرسی‌های صورت گرفته، در صورتی که مشکلات عملکردی آزمایشگاه‌ها رفع شود، مجدداً اجازه فعالیت به آن‌ها داده خواهد شد.


منبع خبر : سایت ایرنا