به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: اگر عراق نباشد؛ ایران به هیچ کشوری دیگر کاشی و سرامیک صادر نمی کند

[ سرويس عمومی ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

اگر عراق نباشد؛ ایران به هیچ کشوری دیگر کاشی و سرامیک صادر نمی کند

سرويس : عمومی
95/11/13-18:36
2017-02-01 18:36:12
آخرين مشاهده : 96/09/27-03:16
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 5253


 

اگر عراق نباشد؛ ایران به هیچ کشوری دیگر کاشی و سرامیک صادر نمی کنداگر عراق نباشد؛ ایران به هیچ کشوری  دیگر کاشی و سرامیک صادر نمی کند


 
 مصطفی گودرزی رئیس اتحادیه کاشی و سرامیک با اشاره به مصوبه ابلاغ شده اخیر انجمن کاشی و سرامیک و اثر آن بر قیمت مواد اولیه به پایگاه تحلیلی خبری وبورس گفت: با توجه به اینکه میزان تولیدات داخلی محصولات کاشی و سرامیک بسیار کم ارزیابی می شود؛ بنابراین مواد اولیه نیز قدرت افزایش قیمت ندارند.
 

وی افزود: هم اکنون کالاهایی همچون رنگ و لعاب وارداتی بوده و بیش از پنج سال می شود که قیمت آنها به دلیل پایین بودن نرخ تولید، افزایش پیدا نکرده است.

رئیس اتحادیه کاشی و سرامیک اعلام کرد: برخی معتقدند افزایش ۲۰ درصدی محصولات می تواند بر سطح کیفیت محصولات اثر مثبت داشته باشد؛ ولی باید اذعان داشت که این نکته نمی تواند اثر چندانی بر ارتقاء کیفیت محصولات کاشی و سرامیک داشته باشد.

گودرزی یادآور شد: کیفیت و میزان حجم محصولات کاشی و سرامیک ایرانی در سطح جهانی رتبه چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده است؛ ولی هیچ جایگاهی از منظر صادرات نداریم.

وی گفت: اگر عراق نباشد؛ ایران به هیچ کشوری  دیگر کاشی و سرامیک صادر نمی کند. بنابراین وقتی فروش خارجی نداشته باشم و قیمت نیز افزایش پیدا کند، نمی توان افزایش کیفیت را انتظار داشت. 


منبع خبر : http://madan۲۴.com Save