به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: بنای یادبود آتش نشانان مینه سوتا

[ سرويس اجتماعي ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

بنای یادبود آتش نشانان مینه سوتا

سرويس : اجتماعي
95/11/10-19:14
2017-01-29 19:14:39
آخرين مشاهده : 96/09/27-07:14
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 7007


 
برای یادبود کشته شدگان در حادثه آتش سوزی مینه سوتا بنای یادبودی تهیه شد که معماری زیبا و خلاقانه ای دارد.

در حال حاضر ۸۶ ستون فلزی در این بنای یاد بود موجود است که نشان دهنده ۸۶ آتش نشانی است که در حین انجام وظیفه کشته شده اند.هم چنین نام ۷۱۹ سازمان اتش نشانی این ایالت بر دیواره بتنی پیرامون نماد حک شده است.از اکسیداسیون آهن به عنوان نمادی از سوختن در آتش استفاده شده است.(از برخورد مستقیم با نشانه ها خود داری شده است و سوختن را به صورت غیر مستقیم بیان نموده است)با خالی گذاشتن جای چند ستون سعی شده تا نماد زنده نگه داشته شود تا بعد از مدتی فراموش نشود.
هرگاه آتش نشانی در این ایالت در حین انجام وظیفه کشته شود ستونی به این یادمان اضافه می شود.سقف و ستون هاي مشتعل فولادی ممکن است فرو بریزد.اما مجسمه ای که در این نماد در حال خارج شدن از سقف است و کودکی را به آغوش کشیده بدون توجه به احتمال ریزش سقف به انجام وظیفه مشغول است.
 


توجه به دید ناظر و القای حس فداکاری به بهترین شکل از همین دید.

 


قرار گرفتن مجسمه وسط نماد نشان میدهد که آتش نشان کاملا محصورشده و در عمق فاجعه قرار دارد. نه درحاشیه امن آن(یعنی به محل قرارگیری اجزا دقت شده است)
 


نماد مانند یک داستان سقف را درحال ریزش و حرکت اتش نشان را به سمت آسمان نشان میدهد که هم ابتدا و انتهای اثر نشان داده شده و هم جهت انتقال مفهوم به سمت اسمان انتخاب شده است. پس از مدتی یک نیمکت از چوب سوخته در کنار این نماد قرار داده شد.

 Save