به روز رسانی شده در: (۹۶/۰۴/۱۴-۱۵:۴۳)
اخبار :: مصطفی گودرزی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اعلام اینکه صنعت کاشی و سرامیک از سالیان دور در کشور همواره رو به رشد بوده است، افزود: با ورود تکنولوژی های

[ سرويس کاشی و سرامیک ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

مصطفی گودرزی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اعلام اینکه صنعت کاشی و سرامیک از سالیان دور در کشور همواره رو به رشد بوده است، افزود: با ورود تکنولوژی های

سرويس : کاشی و سرامیک
95/08/05-19:31
2016-10-26 19:31:36
آخرين مشاهده : 96/09/26-09:02
1089 : کد خبر

تعداد مشاهده : 4475


 

مصطفی گودرزی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اعلام اینکه صنعت کاشی و سرامیک از سالیان دور در کشور همواره رو به رشد بوده است، افزود: با ورود تکنولوژی های روز در حوزه کاشی و سرامیک، محصولات این صنعت امروز از کیفیت قابل توجهی برخوردار است.

 وی همچنین با بیان اینکه سالانه بطور متوسط 400 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در ایران تولید می شود، اظهارداشت: تولیدات صنعت کاشی و سرامیک قابل رقابت با محصولات خارجی است.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان و کاشی فروشان گفت: کشورهای ترکیه، ایتالیا، چین و اسپانیا در صنعت کاشی و سرامیک دنیا حرفی برای گفتن دارند با این وجود تولیدات ایرانی از حیث کیفیت قابل رقابت با کالاهای تولیدی این کشورهاست.

 وی با اشاره به این جمله که تولیدات صنعت کاشی و سرامیک وطنی نسبت به کالاهای خارجی با قیمت نازلتر عرضه می شود، افزود: در حال حاضر قیمت کاشی و سرامیک خارجی چند برابر کالای ایرانی است.

گودرزی در ادامه خدمات پس از فروش صنعت کاشی و سرامیک کشور را رضایت بخش دانست و بیان داشت: در حال حاضر توان تکنولوژیکی ایران در صنعت کاشی و سرامیک با کشورهای اروپایی برابری می‌کند و بعضی از شرکت‌های مهم و عمده تولیدکننده کاشی کشور سعی دارند همواره خود را به جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز کنند.

وی گفت: در حال حاضر کارخانه های کاشی تبریز، الوند، گلدیس، عقیق وسیناسرآمد صنعت کاشی و سرامیک کشور و حرف زیادی برای گفتن در سطح دنیا دارند.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان و کاشی فروشان با اعلام اینکه تولیدات تمامی این کارخانجات مطابق با استانداردهای بین المللی است، افزود: کارخانه کاشی آپادانا به رغم برخورداری از تکنولوژی روز و تولید محصولات رقابت پذیر متاسفانه هم اکنون با مشکل کمبود نقدینگی دست و پنجه نرم می کند.

وی در ادامه با اشاره به این جمله که در حال حاضر ظرفیت تولید کاشی و سرامیک کشور افزون بر 600 تا 700 میلیون متر مربع است، بیان داشت: هم اکنون کارخانجات کاشی و سرامیک کشور زیر 60 تا 70 درصد ظرفیت خود در حال تولید هستند و ادامه این روند صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد این صنعت وارد می سازد.

گودرزی در ادامه با تاکید بر اینکه برای حمایت از تولید داخلی باید فرهنگ مصرف در کشور تقویت شود، یادآورشد: متاسفانه با کاهش میزان تولید بهای تمام شده کالا به شدت افزایش پیدا می کند، با افزایش بهای قیمت تمام شده کالا تولیدکنندگان داخلی در بحث رقابت و نقدینگی دچار مشکل می شوند.

وی اذعان داشت: صنعت کاشی در ایران سابقه‌ای دیرین دارد، این صنعت باتوجه به برخورداری از منابع ذخایرطبیعی نیروی انسانی، انرژی و تکنولوژی دارای مزیت نسبی اقتصادی ارزشمندی است.

گفتنی است؛ برنامه «کالای ایرانی» کاری از شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه با هدف حمایت از تولید ملی و معرفی کالاهای داخلی تهیه و پخش می‌شود.

http://radioeghtesad.irib.ir